LGS

LGS Çalışma Programı 2022

LGS Çalışma Programı 2022

2022 yılında nitelikli liselere yerleşebilmek için birçok öğrenci Liseye Geçiş Sınavına (LGS) hazırlanıyor. Sınava hazırlanan öğrenciler aynı zamanda okula da gidiyor. Bu sebeple zaman yönetimini doğru yapmak istiyor. Bu yazımızda sizlere 2022 yılında uygulanacak olan LGS için hazırladığımız çalışma programını paylaşacağız. PDF şeklinde indirebilirsiniz.

Aşağıda sizlere üç farklı program sunduk. Tam gün olarak eğitim gören öğrenciler için haftalık 2022 LGS çalışma programı ile okuldan sonra planlı bir şekilde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Ben kendi programımı oluşturabilirim diyen öğrenciler için haftalık çizelge şeklinde boş çalışma programını da ekledik.

İnternette yapılan aramaları kontrol ettiğimizde birçok öğrenci Tonguç Akademi Çalışma Programını aradığını gördük. Bunu için de sizlere 2021 LGS çalışma programlarına alternatif olabilmesi için Tonguç Akademi 2022 Çalışma Programını eklemeyi unutmadık. Bu programlardan birini indirerek çalışmalarınıza hemen başlayabilirsiniz.

LGS Çalışma Programı Nasıl Olmalıdır?

Pek çok öğrenci tarafından merak edilen soruların başında gelen “LGS Çalışma programı nasıl olmalı?” Bunun cevabını kısaca sizlere vereceğiz.

1-) Tekrar: Okulda öğrendiğimiz bilgileri ve çalıştığımız konuları belirli aralıklarla tekrar etmeliyiz. Böylelikle öğrenmiş olduğumuz bilgilerin taze kalmasını sağlamış olur ve bilgilerimizin unutulmasını engellemiş oluruz.

2-) Kitap Okuma: Bir çalışma programının vazgeçilmez ögelerinden birisi de kitap okuma saatleri olmalıdır. Kitap okumayı günlük olarak yapmak gerekiyor. Bu bizim beyin jimnastiği etkinliğimiz olacaktır.  MEB son yıllarda öğrencilerin okuduğunu anlama ve muhakeme gücünü ölçmeye yönelik sorular sormaktadır. Ayrıca sorular uzun olduğu için süre problemi de beraberinde gelmektedir. Tüm bu etkenler bir araya geldiğinde çözüm olarak en mantıklı ve kesin çözüm olarak kitap okumayı önerebiliriz.

3-) Soru Çözmek: Konu çalışmalarınızın ardından mutlaka “konu kavrama testlerini” çözmeliyiz. Eksik olduğumuz konuların tespiti için önemli bir rol oynar. Konu çalışmalarımız bittikten sonra ise deneme çözerek sınava girmeden önce sorular üzerinde pratik kazanmış olursunuz.

4-) Dinlenme Vakti: Çalışma programı deyince aklınıza yalnızca ders çalışmak ve soru çözmek geliyor. Fakat motivasyon için önemli görülen sosyal faaliyetler de bu çalışmaya eklenmelidir. Bunlar arkadaşlarla birlikte sinemaya gitmek, kır gezileri ve kitap fuarları olarak sıralanabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

basla
bitir
Başa dön tuşu