Kitap Cevapları

Almanya aile birleşim vizesi Nasıl Alınır 2021

Herkese merhaba makalemizin konusu eş üzerinden Almanya'ya gitmek olacaktır. Almanya aile birleşim vizesi Nasıl Alınır 2021 .

;Herkese merhaba makalemizin konusu eş üzerinden Almanya’ya gitmek olacaktır. Almanya aile birleşim vizesi Nasıl Alınır 2021 .Almanya’ya gelme yollarından aile birleşim yol vizesi ile Almanya’ya nasıl gelinir ; bu konuyu biraz inceleyeceğiz.en sizler son. aile birleşimi vizesi nedir. 

Almanya’daki Eşinizin yanına gidebilimeniz için;  oraya gidebilirmeniz için; gerekli olan bir vize türüdür. bu vize türü de 90 gün üzerindedir.

Aile birleşimi ile Almanya’ya gelmek için neler yapmanız gerekir sırayla bunlara değinelim. ilk başta Konsolosluğu arayıp bir randevu tarihi oluşturmanız gerekiyor. aile birleşimi vizesi almanya bir ay sonraya randevu size veriliyor.

yani sanmayın ki randevu o kadar kolay bir süreç değil. almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021  Ben bugün randevu aldım Yarın bir gün geleyim görüşmeye yapayım gibi bir durum yok.

almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar
almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar

yine bir seçenek de IDATA  ya 8 euro gibi bir ödeme yaparak randevu oluşturabiliyorsunuz bütün belgeleri size mail olarak geliyor.

almanya aile birleşimi vizesi 2021 arkadaşlar Kesinlikle konsolosluk dışındaki Almanya aile birleşim;  için sitelere güvenmeyin konsolosluğun tek yetki verdiği kurum ve kuruluş size yazımızda belirttiğimiz gibi IDATA

Bir firmadır. almanya aile birleşimi vizesi gerekli evraklar ,Almanca dilinde doldurulmuş 2 adet başvuruda bulunmanız gerekmektedir.Bu konuyla ilgili olarak daha önceki makalemizde ;  ,oradaki gerekli evrakları doldurabilirsiniz.

almanya aile birleşimi vizesi
almanya aile birleşimi vizesi

Ne Yapılmalıdır

bu formu doldurmak zorundasınız bu formu da Almanca ve Türkçe olarak doldurmak zorundasınız.

Tabii ki Arkadaşlar bunun yanında size bir pasaport ;lazım, aile birleşimi almanya vizesi kaç günde çıkar 2021  bunu çıkarmak için de bunu tek tek açıklamaya gerek yok . 

2 adet fotoğraf istemiyorlar arkadaşlar sizden ;yüksek çözünürlüklü ve arka planı beyaz olacak şekilde 2 adet fotoğraf götürmeniz gerekiyor.

Diğer bir örnekte evlenme kayıt örneğidir Yani;  Almanya aile birleşim vizesi Nasıl Alınır ; 2021 bu belge evlilik cüzdanı değil arkadaşlar Kesinlikle bu konuyu karıştırmayın.

 bunu yukarıda bahsettik evlilik cüzdanı değildir; aile birleşimi vizesi almanya gerekli evraklar Evli olduğunuzu dair tek sayfalık bir belgedir arkadaşlar bunu mutlaka Almanya’ya aile birleşimi ile gitmek için ; kullanacağınız işlemlerde size yararlı olacaktır. 

aile birleşimi vizesi almanya yorumlar
aile birleşimi vizesi almanya yorumlar

Tam tekmil Vukuatlı nüfus kayıt örneği almanız gereklidir arkadaşlar Ayrıca. Bu alacağınız belgede aile bireylerinin her birinin ayrıntılı bilgilerin yer alması gerekmektedir. almanya aile birleşimi vizesi alanlar 

 tabii ki bunu Almanca olarak tercüme ettirmeniz gerekir. Almanya aile birleşim vizesi Nasıl Alınır 2021 Yeminli tercüman Bu belgeyi tercüme ettiği zaman Bu geçerli bir belge haline geliyor. 

Konsolosluğa verdiğiniz, aile birleşimi vizesi almanya yorumlar 2021, Evrakların tercümesi İngilizce; ise konsolosluk Bunu kesinlikle kabul ediyor Ayrıca Almanca olarak aile birleşimi ile yurtdışına gitmek için; bu çeviriyi Almanca olarak yaptırmanızı gerek yoktur.gerekçeli boşanma ilanda Almanya aile birleşimi ;ile gitme yollarından müzelerinden biridir.

almanya aile birleşimi vizesi red nedenleri
almanya aile birleşimi vizesi red nedenleri

 bir de arkadaşlar Almanya’da aile birleşimi yolu ile vize alarak , aile birleşimi almanya vizesi kaç günde çıkar Gideceğiniz eşin ikamet belgesi ihtiyacınız olacaktır.

kaç günde çıkar 2021

 bunu sizin Almanya’da bulunan eşiniz belediyeye giderek Bu belgeyi alıp size göndermesi gerekmektedir.

eşiniz Alman vatandaşı veya eşiniz yabancı uyruklu ise ,  bunu açıklayacak olursak eşiniz ya almam vatandaştır ya da Almanya doğumludur veya almandır.

Şimdi eğer   yurtdışı vizesi ile Almanya’ya gidecekseniz Almanya’da yaşayan Eşinizin pasaport fotokopisi oturum izin fotokopisi size lazım olacaktır.

şayet eş Almanya doğumlu İse veya Almanya Almanya vatandaşı; Almanya aile birleşim vizesi Nasıl Alınır 2021  İsa doğum belgesini de bu belgeleriniz arasına eklemeniz gerekmektedir.

aile birleşimi vizesi almanya
aile birleşimi vizesi almanya

Şimdi gelelim Almanya’ya aile birleşimi ile gitmek içiniz yapmanız gereken; en önemli işlerden biri ise dil sorunudur arkadaşlar.

Almanya’ya gitmeniz için öncelikle dil bilmeniz gerekiyor A1 belgesi almanız lazım.

 Türkiye’nin belirli yerlerinde Almanca A1 belgesi için ;her ay sınav .  bu kurslara kayıt olmanız ve başarılı olmanız .  şu anda 600 TL ile 900 TL; arasında bir kurs ücreti vardır. 

Eğer Almanca bilmeden Almanya’ya aile birleşim ;.  Almanca bilmeden Almanya’ya gitmek mümkün ama kesinlikte A1 belgenizi almanızı öneririz.

almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021
almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021

Öneriler

Aile birleşimi ile Almanya ülkesine gitmeniz için

Türkiye’de yaşayan vatandaşların çeşitli istekleri olmaktadır.

Hayat şartlarının Almanya’da Türkiye’den daha iyi olması sebebiyle bu seçeneği değerlendirmek istemektedirler.

Diğer bir seçenek de Almanya’da yaşayan ve yaşları reşit ; olmayan yani 18 yaşında doldurmayan çocuklarını Türkiye’den Almanya’ya aile birleşimi ile; götürmek için gereken bir vizedir

bu vizenin Yani Almanya’ya gitmek için aile; birleşimi vizesi nin diğer bir adı D tipi Vizedir.

Tabii bu vize için gerekli evraklar bazen değişiklik gösterilebiliyor.  bu evrak değişikliklerini tam ve net olarak anlamanız için mutlaka ve mutlaka Almanya aile birleşim vizesi Nasıl Alınır 2021 Almanya Konsolosluğu’na müracaat etmeniz gereklidir.  biz yine sitemizde Size gerekli olan bariz evrakları sunacağız.

 

Bu evrakları öğrenmeniz için kesinlikle almaya konsolosluklarına müracaat etmeniz ve randevu almanız gerekmektedir.

gitmek için gerekli evraklar nedir 

1 başvuru formu.  bu formu eksiksiz olarak doldurmak zorundasınız yoksa başvurunuz geçersiz sayılacaktır. imzanızı kendinizin atması gerekmektedir. sizden bayağı detaylı bir bilgi isteyen bir formdur.

bu formun doldurulması ile ilgili daha önce tecrübe etmiş kişilerden yardım alabilirsiniz.  yine sitemizde size bir formu linkle sunmaya çalışacağız.

2 pasaport. Bu aile birleşimi Almanya vizesine başvuru yapmadan; önce gerekli olan en önemli ; belge en az 1 sene geçerli olan pasaport sahip olmanız gerekmektedir.

şayet pasaportunuz yoksa mutlaka buna ;başvurmanız gerekmektedir önceden il emniyet te olan Pasaport Şube şu anda nüfus müdürlüklerinden;  2 adet resimde başvurarak çıkarabilirsiniz.

2 adet biyometrik fotoğraf.  en fazla 3 ay güncel olması şartıyla birlikte 35’e 45 milimetre ölçülerinde olmak zorundadır.  aksesuar bulunmayacak yüzü kapatmayacak gözlüklü olmayacaktır.

uluslararası evlenme kayıt örneği.  bunu çoğu arkadaşımız evlenme cüzdanı olarak değerlendiriyor ama evlenme cüzdanını uluslararası olarak bir belge döküm müdür kesinlikle evlenme cüzdanı konsolosluk daha Belgeler arasında yer almamaktadır ve bu kabul edilmemektedir. 

bu uluslararası evlenme kayıt örneği Almanya aile;  birleşimi için gerekli olan bir evraktır evlenme cüzdanı daki Bilgileri bu evraka mutlaka ;ve mutlaka doldurması gerekmektedir.

Nüfus cüzdan fotokopisi başvuruda; bulunan şahısların ön ve arka yüzünü görecek net bir şekilde Nüfus cüzdan fotokopisi;  çekmesi gerekmektedir.

Tavsiyeler

tam tekmil Vukuatlı nüfus kayıt örneği.  bahsettiğimiz bu belki ile aile birleşimi Almanya vizesi ne başvuruda bulunan kişinin nüfus bilgileri ve Nüfus kaydı yani annesi babası çocuğu eşi ve bu bilgileri gösteren ve düşünceler kısmı eksiksiz bir biçimde doldurulmuş bir form almanız .

 bu bilgilerin eksik olması durumunda başvurunuz kesinlikle geçersiz sayılacaktır.  daha önce yapılmış olan evlilikler doğan çocuklara ait kimlik belgesi, boşanmalar, an, sahip Olduğunuz vatandaşlık bilgileri veya varsa başka ülkelerin vatandaşları gibi bilgiler yer alması gerekmektedir.

ikamet adresiniz de Türkiye’de ikamet eden başvuru sahibinin;  ikamet belgesi ibraz edilmesi gerekmektedir. bu belge aile birleşimi ile vize almak isteyen kişilerin ; başvuru formunu doldurmak tayken lazım olacaktır. 

 

Şimdi gelelim Türkiye’de bütün evrakları işlemleri hallettiniz Almanya’da yaşayan

 

Eşinizin temin etmesi ve size ulaştırılması gereken evraklara.

almanya’da yaşayan eşin İkametgah belgesi, Almanya Aile Birleşimi vizesi red nedenleri,  Almanya’da yaşayan eşe ait İkametgah belgesi ibraz edilmelidir Almanya’da yaşayan tek başına yaşıyor ve ayrıca orada Eğer kirada oturuyor ve bu masrafları kendisi karşılıyorsa bunu gösterecek kira sözleşmesi kira kontratı gibi belgeler istenebilir. Almanya Aile Birleşimi için gerekli evraklar 2021  eş orada Eğer başka birinin yanında veya ailesiyle yaşıyorsa bunu belgeleyen ek evraklar istenebilir.

 

Almanya’da yaşayan  şe ait kimlik bilgileri de eğer Türk vatandaşı İsa 200 ile net bir şekilde görecek şekilde Nüfus cüzdan fotokopisi veya oradan aldık kimlik belgesi size gönderilmesi gereken belgelerdendir. Aile birleşimi vizesi Almanya yorumlar  Eğer Almanya’da dolmuşsa Alman doğum belgesini mutlaka size göndermesi gerekir.

Eşe ait banka hesap dökümleri ve banka dekontları gereklidir Arkadaşlar bunu açacak olursak Almanya’da ve . almanya aile birleşimi vizesi , Türkiye’de yaşayan eşe ait banka hesap dökümleri biraz edilmeli , Almanya aile birleşimi 2021 bu dökümler son 6 aya ait en az 7-8 bin lira 10 bin lira bakire olmak zorundadır Bu belgelerin kesinlikle orijinal suretleri ibraz edilmeli ve size gönderilmelidir veya bankadan kaşeli imzalı olmalıdır eşiniz Bu belgelerin orijinalini İbraz etmek zorundadır.

Eşinizin çalıştığına dair işyerinden alınan son 3 aylık veya 6 aylık maaş bordrosu ibraz edilmelidir Yani bu miktar Eşinizin alacağı maaş miktarı , Almanya aile birleşimi vize bekleyenler 2021 sizin Almanya’ya gittiğinizde geçimini sağlayacak biçiminde olması gerekmektedir.

Nasıl Gidilir

eşlerin varsa daha önceki Evlenmiş boşanmışsa; buna dair belgeler Eğer işler daha önce evlilik yaşamış ve boşalmışsa;  mahkeme kararı kesin nihai karar gerekmektedir. almanya aile birleşimi vizesi dil şartı kalktı  gerektiği durumlarda ölüm kayıt örnekleri Veya buna benzer vraklar ibraz edilmesi ve kesinlikle Almanca olarak tercüme edilmelidir İngilizce olarak da evraklar kabul edilmektedir.

eşlerin çocukları hakkındaki belgeler almaya birleşimi ile başvuruda bulunan eş yanında çocuğunu da götürecek ise çocuğa et Kimlik bilgilerini içeren nüfus kayıt örneği, almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar  yani Vukuatlı nüfus kayıt örneği her iki yüzü de net olacak şekilde çekilmiş kimlik fotokopisi ve buna benzer belgeler gerekmektedir.

Eğer çocuğunuz 16 yaşından küçük ise ve dil yeterliliği aranması, Almanya aile birleşimi Son dakika Haberleri,  fakat çocuk 16 yaşından büyükse dil yeterli sertifikası, aile birleşimi vizesi almanya yorumlar  Yani yukarıda bahsettiğimiz A1 belgesi alması gerekmektedir.

aile birleşimi almanya vizesi için gerekli evraklar  Eğer eşin önceki evliliğinden çocukları varsa velayet aile birleşimi başvurusunu sahibinde ise onları da yanında götürmek istiyorsa eski işin eşin izin belgesi olmak zorundadır 

ne kadar sürede sonuçlanır

başvurudan;  sonraki duruma göre değişkenlik gösterebilir size ek olarak evraklar istenebilir. 

vize başvurunuzu yaptıktan sonra süreci konsolosluğun belirlediği almanya aile birleşimi vizesi alanlar 2021 herhangi bir telefonlarla veya mail adresi ile iletişime geçerek veya vizemerkezi ile görüşerek bu süreci Tabii ki de takip edebilirsiniz.

kullanıcılarımızdan en çok yorma aldığımız sorulardan birisi arkadaşlar aile birleşimi vizesi ücreti ne kadardır.

Bunun sadece 6 7 euro gibi vize başvuru ücreti vardır. almanya da yaşayan eşlerinin Ayrıca sizin Danışmanlık olarak kurumlardan alacağınız hizmetler size bağlıdır.

Kazancınız ve yaşadığınız evi Almanya konsolosluğunun istediği yeterliliğe . diliniz A1 seviyesinde değil. almanya aile birleşimi vizesi red nedenleri  ve ilgili kurumlarda girdiğini uzun süreli sınavlarda başarı elde edemedi isteriz 

Almanya ay içerisinde kısa süreli şüpheli evliliği reddetme hakkına sahiptir. vizesi için gerekli evrak şüphe duyulan en büyük nedenlerden biri de eşlerin arasındaki yaş farkı dır bunu sorgular kesinlikle çocuklarının yanına eş zamanlı olarak bunu sorgularlar, Almanya aile birleşimi vize bekleyenler 2021  sizden gerekli evraklar düğün nişan söz buna benzer Kanıt isterler video kaydı takılar gibi.

dış temsilcilikte vize başvuruları almanya nın başvuru formu ;gereken evraklara vize işlemleri seyahat amacınız ulusal vize eşlerin çocukları ;sağlık sigortası oturum izni vize başvurunuzu aile birleşimi vizesine başvurabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu