Neden | Nasil | Nedir

Apple Pay’den Banka Hesabına Para Aktarma

Apple Pay’den Banka Hesabına Para Aktarma

Apple Pay, mağazalardaki ve çevrimiçi alışverişleriniz için bir parmak dokunuşuyla ödeme yapmanın bir yoludur. Peki ya Apple Pay’den para aktarmak istiyorsanız? Bunu yapmak için, uygulamadaki ‘Apple Pay-to-Bank’ özelliğini kullanmanız gerekecektir. İşte işler böyle yürüyor!

Apple Pay nedir

Apple Pay, iPhone veya Apple Watch’unuzu kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmanın yeni bir yoludur. Mağazadaki, çevrimiçi ve hatta uygulamalardaki şeyler için ödeme yapmak için kullanabilirsiniz.

Apple Pay’i kullanmaya başlamak için bir iPhone 6 veya daha yenisine, bir Apple Watch Series 3 veya daha yenisine ve uyumlu bir ödeme uygulamasına ihtiyacınız vardır. İşte en popüler ödeme uygulamalarından bazılarının bir listesi:

-iOS’ta Apple Pay: App Store’da Mağaza uygulamasını açın ve Diğer> Cüzdan ve Apple Pay’e dokunun. Ardından Apple Pay simgesine dokunun.

-Android’de Apple Pay: Google Play Store uygulamasını açın ve Menü düğmesine dokunun (sol üst köşedeki üç satır). Ödeme yöntemleri’ne dokunun. ‘Cüzdan ve Apple Pay’ altında Apple Pay’e dokunun.

-Web tarayıcılarında Apple Pay: Kredi kartı bilgilerini isteyen bir web sayfasında şunu yazın: https://applepay.com adres çubuğuna. Mac’inizde Safari kullanıyorsanız, bunun yerine applepay:// girin. Adres çubuğuna yazdıktan sonra, Safari’nin Hesap Cüzdanı özelliğini etkinleştirmek isteyip istemediğinizi soran bir bilgi istemi görüntülenir. Desteklenen siteler listenize applepay:// eklemek için Etkinleştir’i tıklatın.

-Apple Pay açık

Apple Pay ile para transferi nasıl yapılır

Apple Pay hesabınızdan banka hesabınıza para taşımak istiyorsanız, bunu yapmanın birkaç farklı yolu vardır. İşte her yöntemin bir dökümü:

1. Apple Pay Cash ile para transferi

iPhone 6 veya daha yenisi, iPad Air 2 veya daha yenisi veya Apple Watch Series 3 veya daha yenisi varsa, başka bir kişiye hızlı ve kolay bir şekilde para göndermek için Apple Pay Cash’i kullanabilirsiniz. Sadece cihazınızdaki App Store’u açın ve ‘Apple Pay Cash’i arayın.- Uygulama açıldıktan sonra, cüzdanınızdan bir kart seçin ve satıcıdaki okuyucuya kadar basılı tutun. Uygulama otomatik olarak bir ödeme isteği oluşturacak ve alıcıya gönderecektir.

2. iTunes ve Apple Pay ile para aktarma

iTunes’un güncellenmiş bir sürümüne sahip bir iPad veya iPhone’unuz varsa, aşağıdaki adımları izleyerek banka hesabınızdan Apple Pay hesabınıza kolayca para aktarabilirsiniz:

Bilgisayarınızda iTunes’u açın. Ana menü çubuğundaki ‘Hesaplar’ üzerine tıklayın, ardından ‘ApplePay’ üzerine tıklayın.’ Bu seçeneği görmüyorsanız, cihazınızın iOS’un en son sürümüne güncellendiğinden emin olun. ‘Apple

Apple Pay ile işlem yapma adımları nelerdir?

Apple Pay ile işlem yapma adımları aşağıdaki gibidir:

1. iPhone veya ipad’inizde Apple Pay uygulamasını açın.
2. Üst dokunun “+” işareti ekranın sol alt köşesinde.
3. Banka hesap numaranızı ve yönlendirme numaranızı girin.
4. Listeden bankanızı seçin.
5. “İleri” ye dokunarak hesap bilgilerinizi onaylayın.

6. Hizmet şartlarını gözden geçirin ve kabul ediyorsanız “Kabul Et” e dokunun.
7. Hesabınızı kurmayı bitirmek için “Tamamla” ya dokunun.

Bankanız kurulduktan sonra işlem yapmaya başlayabilirsiniz!

Apple Pay’i kullanmanın artıları ve Eksileri

Apple Pay, Apple cihazınızdan banka hesabınıza kolayca ve hızlı bir şekilde para aktarmanın harika bir yoludur. Ancak, geçiş yapmadan önce göz önünde bulundurulması gereken bazı artıları ve eksileri vardır. İşte Apple Pay’i kullanmanın en iyi artıları ve eksileri:

Artıları:

-Çok kolay ve kullanımı hızlı
-Bir uygulamaya veya başka bir yazılıma gerek yok
-Çeşitli bankalar ve kredi birlikleri ile kullanılabilir

Eksiler:

-Sadece Apple cihazları ile kullanılabilir
-Diğer ödeme yöntemleri kadar yaygın olarak kabul edilmez

Sonuç

Apple Pay’den banka hesabına para aktarmak, yalnızca birkaç adımda tamamlanabilen basit bir işlemdir. Para aktarıldıktan sonra, kullanıcılar fonlarının güvenli ve güvenli olduğunu bilerek rahatlayabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

basla
bitir
Başa dön tuşu