Bilgi Kütüphanesi

En iyi ders çalışma tekniğinin ne olduğunu merak ediyor musunuz ?

Sizlere bu makalede en iyi ders calisma teknigini izah etmeye calistikmerhaba, en iyi öğrenme çalışması tekniğinin ne olduğunu merak ediyorum

En iyi öğrenme çalışması teknikleri arasında zımbalama tekniği, haritalama tekniği ve kendi kendine test tekniği bulunur.

En iyi öğrenme etüdü tekniği sizin için işe yarayandır, ancak tüm öğrencilerin aynı şekilde çalışmaya ihtiyacı yoktur veya çalışmak istemez. Bazıları bağımsız çalışmayı tercih ederken, diğerleri sınıf ortamı ve bir öğretmenin yönlendirmesi olmadan tedirgin oluyor. Çoğu öğrenme stili bu iki uç nokta arasında bir yerdedir.

Bu video size kısa sürede nasıl verimli çalışabileceğinizi gösterecek.

Uygulamalı deneyimin en iyi öğrenme tekniği olduğunu hissediyorum

Bu harika bir soru ve her zaman aldığımız bir soru! Gerçek şu ki, öğrenme teknikleri çok kişiseldir. Her şey kişisel öğrenme stilinize ve ne üzerinde çalıştığınıza bağlıdır. Emin değilseniz, bazı farklı teknikler deneyin. Önemli bilgileri bir yere yazın. Konuyu açıklayan youtube videolarını izleyin. Bir sınava girmeden hemen önce çalışmak için bilgi kartları hazırlayın. Sizin için en iyi olanı belirleyebilmeniz için aynı bilgileri öğrenmenin birden fazla yolunu bulmaya çalışın. Bu yardımcı olur umarım!

Rastgele çalışarak verimli öğrenme sağlanmaz.

Nasıl öğrenileceğini öğrenmek, ustalaşabileceğiniz en değerli beceridir. Peki nasıl yaparsın? Buradan başlayın

Çalışabileceğiniz birçok teknik var

Bilgi kartlarıyla öğrenmenin basit ve sezgisel yolu

Gelin yazılım gruplarımıza katılın

 

Selam! Bilgisayar programcısı olmak isteyen bir lise öğrencisiyim ve en iyi öğrenme etüdü tekniğinin ne olduğunu merak ediyordum. Normalde kullandığım ikisi sadece okuyarak ve/veya video izleyerek ve kodlama zorlukları yaparak çalışmaktır. Peki en iyisi nedir? Çalışmak mı, kodlamak mı? Ya da belki başka bir şey?

En iyi öğrenme çalışması tekniği, rahat bir şekilde daha az çalışmaktır. Bu kolay bir iş değil, ancak yaparsanız daha az ders çalışırken daha çok şey öğrenebileceksiniz.

Aşağıdakiler gibi birçok öğrenme çalışması tekniği vardır: En önemli kavramların bir listesini tutun, küçük parçalar halinde öğrenin, Notları elle gözden geçirin ve yeniden yazın, Ders sırasında sorular sorun ve öğrendikleriniz hakkında konuşun, Bir çalışma grubu oluşturun ve düzenli olarak buluşun.

Öğrenme tekniklerimi geliştirmekle ilgileniyorum. En iyi çalışma tekniği nedir?

Bana göre en iyi çalışma tekniği bilgi kartlarıdır.

Çalışma teknikleri ve becerileri arasında aktif okuma, bilgi kartları, öğrenme stili değerlendirmeleri, sınıfta not alma, etkili test çözme stratejileri yer alır. Harvard Medical School, kısa vadeli ve uzun vadeli hedefler oluşturma gibi etkili çalışma teknikleri geliştirmeniz için size rehberlik eder. Akademik Başarı Merkezi’ndeki Öğrenme Becerileri Programı, UBC öğrencilerine akademik başarı için gerekli olan okuma, yazma, konuşma, dinleme ve zaman yönetimi becerilerini geliştirme fırsatları sunar.

Çalışma müziği, çalışırken üretkenliğinizi artırmanın ve hafızanızı geliştirmenin harika bir yoludur. Bu gerçekten sana yardımcı olacak

Ama en önemlisi denemek ve sonra iyi bir yol bulmak o kadar da zor değil, çünkü bir şey öğrenirken ve ilerlemenizi göreceğiniz bir yolculuk gibi olacak, bu yüzden korkmayın. deniyor.

En iyi öğrenme etüdü tekniği bilinmemektedir. Bununla birlikte, aktif hatırlama ile aralıklı tekrarlamayı başarılı bir şekilde birleştiren tekniklerin, tek başına pasif revizyon tekniklerinden çok daha fazla öğrenme ve hafızayı geliştirmek için hakemli çalışmalarda gösterilmiştir. SpaceRepetition.com, her şeyi daha hızlı öğrenmenize yardımcı olmak için bu teknikleri tek bir platformda birleştirir.

En etkili öğrenme çalışması tekniği hangisidir?

Öğrenme söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok çalışma yöntemi vardır. Sizin için en uygun yaklaşımı seçerken kursun zorluğu gibi faktörleri göz önünde bulundurun. Bazı yaygın teknikler şunları içerir:

Nasıl başarılı bir şekilde çalışacağınızı bilmiyorsanız, üniversite ve sonrası için harika çalışma ipuçlarımız var. Bilgi ve beceri edinmenin farklı tarzları vardır. Çok çalışmak için stratejilerimizle sizin için en iyisinin ne olduğunu öğrenin.

Pek çok çalışma stratejisi vardır ve ideal olanı, konunun türü, öğrencinin gücü ve ders çalışmak için ayrılan zamanın uzunluğu gibi değişkenlere bağlıdır.

Selam millet! Şu anda üniversite sınavlarım için çalışıyorum ve hepinizin en etkili bulduğu tekniği merak ediyorum. Kişisel olarak görsel ipuçlarının işitsel ipuçlarından çok daha iyi olduğunu görüyorum (diğer bir deyişle resimlere bakmak ve sesli okumak) ama bunun dışında, hangi yaklaşımın benim için en iyi olduğunu bilmiyorum.

Etkili bir şekilde nasıl çalışacağınızı öğrenin ve öğrenme becerilerinizi hızlı ve kolay bir şekilde güçlendirin.

Grup halinde çalışmak, erteleme gibi sorunlara yardımcı olabilir, ancak performansınızdan siz sorumlu olacaksınız. Dikkatiniz kolayca dağılıyorsa veya konsantre olmanız gerekiyorsa, yalnız çalışmak daha iyidir.

Öğrenme modelimiz binlerce öğrencinin zor konularda ustalaşmasına yardımcı olur. Bir sınava çalışmak için en zayıf konunuzdan başlamanızı ve zorluk sırasına göre gitmenizi öneririz, böylece çalışmanızı yüksek bir notla bitirebilirsiniz. Ardından, müfredatınıza bakın veya bir öğretmenden odaklanmanız gereken belirli konular veya ödevler olup olmadığını sormasını isteyin. Son olarak, sınıfta veya ders kitabınızda aldığınız notlara dayalı bilgi kartları oluşturun.

Sınavlara hazırlanmanın en iyi yolu çalışma alışkanlıklarınızı geliştirmektir. Herkesin okurken üniversite profesörlerine veya özel öğretmenlere erişimi olsaydı harika olurdu, ancak genellikle durum böyle değil. Sınıfta iyi notlar almak, verilen okumaları yapmak ve test çözme becerilerini uygulamak, test performansınızı büyük ölçüde artırabilir.

Çoğu öğrenci için işe yarayan bazı basit, kanıtlanmış teknikler vardır. Ama en iyi yöntem, sizin için hangisi işe yararsa odur. Olumsuz bir çocukluk deneyimi (ACE), bir kişinin hayatında 18 yaşından önce meydana gelen ve kişinin yetişkin olarak hatırladığı travmatik bir deneyimi tanımlar. ABD’de en yaygın ACE’ler şunları içerir: İstismar: evde en az bir kez istismara maruz kalmak veya şiddete tanık olmak; İhmal: en az bir kez ihmal veya zarar veya tehlikeye karşı ebeveyn korumasının olmaması; Hanehalkı işlev bozukluğu: bir akıl hastalığı nedeniyle hapsedilmiş veya tedavi görmüş hane halkı üyesi; düşük hane geliri; ebeveyn ayrılığı veya boşanma; anne şiddetle davrandı; Büyüdüğünüz süre boyunca ne kadar çok ACE aldıysanız, sağlık sorunları riskiniz o kadar yüksek olur. Bu sorunlar, depresyon da dahil olmak üzere herhangi bir sayıda durumu içerebilir.

Öğrenmek için kendi stratejiniz varsa, onu değiştirmeyin. Kullanmaya devam et. Ve eğer değiştirecekseniz, ilerlemeden önce zaman yönetimi, hedef belirleme ve öz yeterlilik ilkelerini öğrenin.

Bir test için çalışmam gerekiyor, çalışmak için en iyi öğrenme tekniklerinden bazıları nelerdir?

İyi çalışma alışkanlıkları öğrenmek için çok önemlidir. Ancak, en iyi çalışma yöntemi kişiden kişiye değişecektir. Bir çalışma tekniği seçmeden önce öğrenme stilinizi göz önünde bulundurmalısınız. Görerek en iyi öğrenen öğrencinin, işiterek en iyi öğrenen öğrenciden farklı ihtiyaçları olacaktır. Öğrenme stilinizi belirlemeye çalışın ve farklı çalışma yöntemlerini deneyin.

Öğrenmeyi geliştirmek için çeşitli yöntemleri birleştiren bir öğrenme tekniğine serpiştirme denir. Interleaving, tek bir çalışma oturumunda farklı türde problemler, konular veya fikirlerin sunulmasını içerir.

En etkili şekilde nasıl çalışılacağını bulmaya mı çalışıyorsunuz? En iyi ipuçlarını sunmak için uzmanları (öğretmenler, öğretmenler ve öğrenciler) bir araya getiriyoruz. İster üniversiteye gidiyor olun, ister GCSE’lerinizi veya A-Seviyelerinizi yapıyor olun, sınavlarınızda başarılı olmanız için en iyi sınav revizyon tekniklerini paylaşıyoruz.

Yanlış şekilde çalışmak için çok fazla zaman harcıyor olabilirsiniz. İşte çalışma seanslarınızdan en iyi şekilde yararlanmanız için kanıtlanmış bazı ipuçları.

Öğrencilerin kavramları hatırlamalarına ve bir konudaki ustalıklarını artırmalarına yardımcı olacak birçok öğrenme tekniği vardır. Öğrenme teknikleri, anımsatıcıları, uygulama testlerini ve detaylandırmayı içerir.

Bir öğrenme stratejisi, çalışmak için özel bir plandır. Bu stratejilerden birini (veya birkaçını) kullanmak, daha etkili ve daha kısa sürede öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Etkili bir öğrenme tekniği, adını ünlü bilim adamı Richard Feynman’dan alan Feynman Tekniğidir. Bir konuyu herhangi bir jargon kullanmadan basit bir şekilde nasıl açıklayacağını keşfetme yöntemidir. Bu tekniği, bir konuyu gerçekten anlayıp anlamadığınızı görmek ve onu öğrenme veya öğretmek için nasıl basitleştireceğinizi bulmak için kullanabilirsiniz.

Ben tıp öğrencisiyim ve bir şeyleri ezberlemekte çok zorlanıyorum, özellikle biyoloji veya fizyoloji gibi beynin farklı bölümlerini gerektirdiğinde beynimin bu tür büyük çalışma yüklerini kaldıramadığını hissediyorum.. nasıl yapabilirim bununla başa çıkmak mı?

SQ3R, harflerinden oluşan bir okuma stratejisidir:

mevcut tüm araştırmalara ve alınan geri bildirimlere dayanmaktadır.

 

The Fast Learning Blog tarafından en iyi öğrenme çalışması tekniğinin ne olduğunu öğrenin.

Öğrenme için en iyi teknik, bilgi kartları için (en popüler çalışma tekniklerinden biri) artan aralıklarla bir bilgi kartının incelenmesiyle sonuçlanan aralıklı tekrardır. Bunun nedeni, beyninizin bilgiyi daha kısa aralıklarla daha etkili bir şekilde alması, ancak her biri arasında zaman geçtikçe onu unutma olasılığının daha yüksek olmasıdır. Sonuç olarak, her “tur” arasında bir artış yaratmak, aynı miktarda bilgiyi elde etmek için genel olarak daha az zaman harcamanız gerektiği anlamına gelir. Bu teknik, harcanan zamanı bilgiyi akılda tutmakla dengeler ve öğrenmenin en etkili yoludur.

En iyi öğrenme teknikleri şunlardır: Kendinizi test edin ve materyali anladığınızdan emin olun Notları yüksek sesle okumak

Bu çalışma tekniği, tekniklerini dünya ile paylaşan 4 üniversite öğrencisi tarafından geliştirilmiştir. Dünya çapında bir abonelikleri var ve tekniklerinin etkili olduğu kanıtlandı.

Çalışmanın tek etkili yolu “aralıklı tekrar” aralıklı tekrar kullanmaktır. Aralıklı tekrar, psikolojik boşluk etkisinden yararlanmak için daha önce öğrenilen materyalin daha sonraki gözden geçirilmesi arasında artan zaman aralıklarını içeren bir öğrenme tekniğidir.

MCAT’den 50 aldım ve tıp fakültesi zor, ancak şimdiye kadar kullandığınız tıp fakültesi çalışma tekniklerinin iyi bir not ortalaması elde etmek için yeterli olduğundan eminim. Sonuç olarak, MCAT’de mükemmel olmak için en önemli şey, sınava girme yeteneğiniz ve iş ahlakınızdır. MCAT için yeterince erken hazırlanmaya başlarsanız (örneğin, tüm ön gereksinimlerinizi ikinci sınıfın sonuna kadar bitirirseniz) ve çok dikkatli çalışırsanız, 50 almak akla yatkındır. Ancak, bu nadirdir, bu yüzden cesaretiniz kırılmasın. eğer böyle yüksek bir puan elde edemezseniz.

Akran tabanlı öğrenme nispeten yeni bir alandır ve kafa karıştırıcı olabilir. Akran temelli öğrenmeyi tanımlamak için kullanılan birçok farklı terim ve ifade vardır, ancak hepsi aynı amaca ulaşmak için yola çıkmıştır: öğrencilerin birbirlerinden öğrenmelerine ve bilgi ve özgüvenlerini artırmalarına yardımcı olmak.

Frontiers in Cognition’da 2012’de yayınlanan bir araştırmaya göre, materyal çalışırken kendinizi test etmek hafıza, kavrama ve problem çözme becerilerini geliştirir. Diğer çalışmalar da benzer sonuçlar bulmuştur.

Öğrenmenin en iyi yolu kendinize zaman tanımaktır. Her seferinde bir şeye konsantre olun ve adım adım ilerleyin. Bir öncekini öğrendiğinizden emin olana kadar devam etmeyin.

Bir şeyi yapmayı öğrenme süreci, pratik yapmayı veya çalışmayı ya da bir konu hakkında bilgi veya anlayış kazanmayı gerektirir.

Bu profesyonel tondur.

Veritabanı uzmanları için iyi yazılım mühendisliği uygulamaları hakkında en iyi bilgi kaynağı olan belge, veritabanı topluluğunun kendisinden gelir. O’Reilly Media tarafından desteklenen ve baş yazar olarak Peter Zaitsev’in önderliğinde MySQL topluluğu içinden bir uzmanlar ekibi tarafından yazılan bir tanıtım yazısıdır. Veritabanı destekli web uygulamalarında yüksek performans elde etmek için en iyi uygulamalara yönelik bir kılavuzdur.

 

Bu soru, en iyi öğrenme etüdü tekniğini arayan kişiler tarafından istenmektedir.

En iyi öğrenme etüdü tekniği, nasıl öğrendiğinizi belirlemektir. Okulda (veya herhangi bir öğrenme ortamında) başarılı olmanın anahtarı, materyale hakim olmaktır, ancak iyi bir çalışma yöntemi bulmak zor olabilir. Farklı çalışma yöntemlerini denemek, en iyi neyin işe yaradığını keşfetmenize yardımcı olacak ve bilmediğiniz bir öğrenme ortamında başarılı olma yeteneğinize daha fazla güvenmenizi sağlayacaktır. Çoğu insan bilgiyi şu yollardan biriyle (veya ikisiyle) özümser: görsel, işitsel ve kinestetik.

Bu, dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerin her gün sorduğu zamansız bir sorudur. Öğrenme modunuza, ne kadar çalışmanız gerektiğine ve daha fazlasına bağlı olarak sizin için en uygun olan birçok farklı çalışma tekniği hakkında bilgi edinin.

Kulağa aptalca bir soru gibi geldiğini biliyorum, ama benim için en iyi olanı bulabilmek istiyorum. C programlama sınıfımdaki ilk sınava yeni girdim ve ne yazık ki geçemeyen %59 aldım. Daha önce PHP, Visual Basic ve Python’da nasıl programlanacağı üzerine çalıştım ama ekranda “Merhaba dünya”yı göstermekten öteye gitmedim. Hem bir hobi olarak hem de yeterince beğenirsem gelecekte daha da fazla kodlamayı öğrenmekle gerçekten ilgileniyorum. O halde sorum, programlamayı (özellikle C dilini) öğrenen veya şu anda öğrenen sizler için, hangi çalışma tekniği sizin için en iyi sonucu verdi? Ya da daha iyisi, daha iyi çalışmama yardımcı olabilecek hangi ipuçlarınız veya püf noktalarınız var?

Çok çalışın, tüm ödevlerinizi yapın, not alın. En iyi öğrenme tekniği ezberlemedir.

Etkili ders çalışma, çoklu bilişsel yetenek ve davranışları içeren aktif, karmaşık bir süreçtir. Çalışma teknikleri genellikle soruları formüle etme, tahminlerde bulunma ve çıkarımlarda bulunma gibi eleştirel düşünme becerileridir.

Cevap “Size küçük bir sır vereceğim. Bir şeyi öğrenmenin en iyi yolu onu yapmaktır. Aktif öğrenme beyninizin bilgiyi daha kolay tutmasını sağlar. Çalıştığınız konuyu uygulamanın yollarını bulun. matematik, bilim, tarih ya da başka bir şeydir. İlk başta zor olacak, ancak sonuçları göreceksiniz.”

Çalışma, öğrenmenin gelişimi için önemlidir. Kısa süreli bellek, uzun süreli bellekten daha iyidir. Çalışan bellek, hem kısa hem de uzun süreli belleği telafi edebilir.

Sürece ve yolculuğa saygınız yoksa, sadece kariyerinize yardımcı olacağını düşündüğünüz için bir ders almak istiyorsanız, bu muhtemelen çok çalışmanızı sağlamak için yeterli motivasyon değildir.

Aslında bu sorunun cevabı biraz zaman ve sabır alacaktır çünkü işinize yarayan bir şey kesinlikle kişiseldir.

Sanırım hepimiz ödevler, sınıflar, iş ve yaşamdan bunalmakla mücadele ettik. Yalnız değilsin.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

basla
bitir
Başa dön tuşu