Bilgi Kütüphanesi

Etkili ve Hızlı Çalışmayı Nasıl Öğrenirsiniz?

nasıl verimli çalışılır en iyi çalışma yolu Nedir

Etkili ve Hızlı Çalışmayı Nasıl Öğrenirsiniz?

O halde mükemmel soru şu olabilir: Etkili ve hızlı çalışmayı nasıl öğrenirsiniz? 10 yılı aşkın bir süredir büyük başarılardan başarı alışkanlıklarını topluyorum. Size kolayca söyleyebilirim ki, çoğu verimli sabahları hakkında çok fazla ‘oyunculuk’ yapıyorlar – ancak daha derine inmeye başladığınızda, başarılarının arkasında ne olduğunu öğreneceksiniz. Daha önce alışkanlıklar hakkında başka bir makale yayınladım ve çoğu, alışkanlıkların başarıların çoğundan sorumlu olmadığına inanıyor (hepimiz hayatımızı birkaç dakika içinde değiştirebileceğimizi düşünüyoruz, ancak nadiren böyle sonuçlara ulaşıyoruz).

İnan bana, etkili bir şekilde çalışmayı öğrenmene yardım edebilirim. Merhaba, ben Victor ve öğrencilerimin sınavlarında yüksek puanlar almalarına yardımcı olmada etkili olduğu kanıtlanmış bir dizi farklı kurs tekniğini test ettim ve oluşturdum. Öğrendiklerimi sizinle paylaşmak isterim.

nasıl verimli çalışılır ve nasıl verimli çalışılır, belki farklı yollar denediniz ama başarılı olamadınız. Size en iyi çalışma yolunu göstermek istiyorum.

Etkili çalışmak, sınavlarda başarılı olmak için önemli bir beceridir. İşte erteleyen biri olsanız bile daha etkili çalışmanıza yardımcı olabilecek bazı ders çalışma teknikleri.

Kurs yakında sona erecek ve çoğumuz başarılı olmak için materyal üzerinde nasıl iyi çalışılacağı konusunda hiçbir fikrimiz yok, bu yüzden burada kursunuzu son teslim tarihinden önce kolaylıkla bitirmenize yardımcı olabilecek bazı etkili kurs teknikleri.

Etkili bir ders çalışma teknikleri yazarı olmak, öğrenciler tarafından her zaman düşünülen bir konudur. Etkili bir ders çalışma teknikleri yazarı olabilmek için öğrencilerin yapmaları gerekir. Tüm rehberler, bu tür ödevleri hazırlarken ne tür kurs prosedürleri izlemeniz gerektiğiyle başlamalıdır. İzlenen prosedür sadece zaman kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda belirli bir yazma biçimini takip etmeye de yardımcı olacak; yöntem tasarlamak söz konusu olduğunda kusursuz olan.

Sınav notlarınızı yükseltmek için etkili kurs teknikleri hakkında bilgi edinmek ister misiniz? Ben de okurken öyleydim. Bazı iyi çalışma becerileriniz yoksa, kurslar gerçek bir baş ağrısı olabilir, bu yüzden bu kısa kılavuzu oluşturmaya karar verdim.

Sınavlar için çalışma ve yazma becerilerinizi geliştirmek ister misiniz? İş harika bir strateji geliştirmeye geldiğinde en iyi neyin işe yaradığını bulmaya başlayın. Sizi tekrar tekrar denenmiş ve test edilmiş en etkili ders çalışma tekniklerinden bazılarına götüreceğim. Sınav başarısının kutsal kâsesi bu mu?

nasıl verimli çalışılır en iyi çalışma yolu Nedir

Bu yazıda, hak ettiğiniz notları alabilmeniz için sınavlarda başarılı olmak için bazı etkili ders çalışma tekniklerine göz atacağız.

Hepimiz oradaydık: Büyük bir sınava çalışıyorsunuz ve büyük miktarda ders bilgisi ezberlemeniz gerekiyor. Ya da belki 2 hafta sonra bir sınavınız var ve kendinizi bu sınava girmeye bir nebze olsun hazır hissediyorsunuz. Her iki durumda da, hepimiz oradaydık ve aşağıdaki ipuçları, ihtiyacınız olan kurs materyallerini her zamankinden daha hızlı öğrenmenize yardımcı olacak.

Bu hizmet, notlarını yükseltmek ve gerekli sınavları geçmek isteyen herkes için gerçekten harika. Bu derslerden ikisine katıldım, bunlardan biri gerçekten çok iyiydi ve yakın zamanda girdiğim bir sınavda %80 gibi bir şey almama yardımcı oldu. Diğeri, pek değil.

Öğrencilerin derslerinde başarısız olmalarının en büyük nedenlerinden biri, etkili ders çalışma tekniklerini kullanmamalarıdır. Öğrenciler konuyu biliyor olabilirler, ancak bunu öğretmenleriyle paylaşmanın en iyi yolunu bilmiyorlar. Sonuç? Öğretmenler kötü notlar verir ve öğrenciler sınıfta kalır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

basla
bitir
Başa dön tuşu