5. Sınıf

Hayat kalitesi en güzel 10 ülke

Sıhhat ve konaklama üzere temel gereksinimlerin üst sıralarda yer alması mecburî olmakla birlikte, eğitim, toplumsal özgürlükler ve daha fazlası için ek fırsatlar sağlayan ve kaliteli ömür standartlarına sahip ülkeler…

Finlandiya

Tüm ülkeler ortasında her bahiste en yüksek puanı alan ülke Finlandiya oldu. Bu İskandinav milletinin vatandaşları cinsiyet eşitliği, seçim özgürlüğü ve temel gereksinimler konusunda en yeterli hayat standartlarına sahip olmasıyla en üst sırada yer alıyor.

Danimarka

Cinsiyet eşitliği, işyerinde eşitlik üzere faktörler Danimarka’nın sıralamadaki konumunu yükseltiyor.

Kanada

Geniş bir alana ve fazla ölçüde hammaddeye sahip olan Kanada, 35 milyon vatandaşıyla yakından ilgileniyor. Ayrıyeten burada yaşayan beşerler konutlarının kapılarını kilitlemeden istediği yere gidiyorlar. Bu durum Kanada’nın dünyada en inançlı ülke olduğunu gösteriyor.

Avustralya

Kanada üzere, Avustralya da yüksek doğal kaynaklar, çalışkan bireyler ve herkesle ilgilenen bir hükümete sahiptir. Eşitlik, eğitim, fırsatlar herkese verilmektedir.

İsviçre

İsviçre, en uygun hastane ve hekimlerin yanı sıra öbür tıbbi tesislere sahiptir. Ayrıyeten hayat kalitesi bakımından üst sıralarda yer alıyorlar.

İsveç

İsveçliler, ülkelerinin temizliğinden 100’lük bir puan aldıkları için gurur duyuyorlar. Tıpkı vakitte özgür hayat ve sağladığı toplumsal haklar sayesinde üst sıralarda yerini almıştır.

Norveç

Birçok Avrupa ülkesine örnek olan Norveç, vatandaşlarına kaliteli bir hayat sağlama konusunda her vakit en uygunu olmuştur. Dünyanın en memnun, en ferah, en huzurlu ülkeleri sıralamasında yerini kimseye bırakmıyor.

Hollanda

Başka ülkelere nazaran ömür koşulları, hayat kalitesi, özgürlük alanlarının daha yeterli olduğu biliniyor. Buradaki yaşayanlar için şahsî özgürlüklerine çok değer verir. Ayrıyeten Hollanda’nın memnunluk endeksinin yüksek olduğunu gösteren bir öteki istikameti de milletinin hoşgörülü olmasıdır.

İngiltere

Eğitim alanında dünyanın en eski, en esaslı en saygın yüksek tahsil kurumlarından kimilerine konut sahipliği yapıyor olması sebebiyle her vakit öğrencilerin ve ailelerin gözdesi olmuştur. İngiltere, dünyadaki en güzel spor imkanları, aktiviteleri, kültürü ve hoşgörülüğü ile en güzel ülkeler ortasında yer alıyor.

Yeni Zelanda

Nüfusunun az olmasından ötürü bu ada ülkesinde yaşayanlar için iş imkanı epeyce fazla. Ülke, insanlarının yardımseverliği ve samimiyeti ile dikkat çeker. Öteki ülkelere nazaran daha uygun olan Yeni Zelanda, bütçeniz ne olursa olsun kaliteli ve inançlı hayat imkanı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu