Bilgi Kütüphanesi

i12 TWS Kulaklık Eşleştirme Sorunu 2 Kesin Çözüm Yolu!

İ12 TWS kulaklık ikinci nesil kablosuz kulaklıklar anlamında en çok tercih edilen kulaklıklar arasında yer alıyor. Nitekim hem şarj ömrünün bilhassa orta vadede dayanması pek tabi fiyatının da diğer kablosuz kulaklıklardan oldukça uygun olmasından dolayı fazlaca tercih edilmektedir. Kulaklık Lityum Polimer pile sahiptir. Bu sayede 4 saat kadar şarkı dinleme süresine ulaşmaktadır. Kendi içerisinde siyah, mor ve beyaz renkler olarak ayrılmaktadır.

İ12 TWS Kulaklık satın alınırken bazıları doğal olarak problemli gelebilmektedir. Diğer bir hususta da zaman geçtikçe kulaklığın Eşleşme Problemi sıklıkla ortaya çıkmaktadır. Bu sorunun çözümünü de sizlerle paylaşmak istedik. Nitekim aşağıda bulunan 2 çözüm yolu da kesin çözüm olarak denemiş ve ispat edilmiştir. Sizler de aşağıda bulunan i12 TWS Kulaklık Eşleştirme Sorunu çözümlerini deneyerek sahip olduğunuz bu sorunu anında çözebilir ve başka bir kulaklık alma masrafından kurtulabilirsiniz.

İ12 TWS Kulaklık Sorunları

İ12 TWS Kulaklık, ülkemizde online alışveriş platformlarında en çok satılan kablosuz kulaklılar arasında yer alıyor. Hal böyle olunca kulaklığın bilinmeyen sorunları da dile geliyor. Kısaca i12 tws kulaklık sorunları;

 • Cihazla Eşleşme Sorunu
 • Geç eşleşme sorunu
 • Kulaklık pil ömrünün bir hafta içerisinde yarıya inmesi
 • İki kulaklıktan birinin çalışmama problemi

Gibi sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu sorunların yaşanmaması adına internet ortamında kalitesine ve güvenirliliğine güvendiğiniz teknoloji firmalarından faturası ile beraber alışveriş yapmalısınız. Bu şekilde i12 TWS Kulaklık sorunlu olsa bile bir hafta içerisinde hemen sağlamı ile değiştirme imkanına sahip olabilirsiniz.

İ12 TWS Kulaklık Renkleri

Teknoloji marketlerinde, online alışveriş sitelerinde ve teknoloji dükkanlarından i12 TWS Kulaklık bulma problemi yoktur. Renkleri de sırasıyla;

 • Siyah İ12
 • Beyaz i12
 • Mor i12
 • Kırmızı i12
 • Sarı i12

Renklerinde bulabilirsiniz.

Peki i12 TWS kulaklıkların eşleşme sorunu çözümü nedir? İşte bu soruya dair deneme yanılma yolu ile ispat ettiğimiz 2 kesin çözüm önerisi..

İ12 TWS Kulaklık Eşleştirme Sorunu Çözümleri

İ12 TWS kulaklıkların tercih edilme nedenlerinden en önemlisi hiç şüphesiz fiyatına göre performansının oldukça etkili ve uzun süreli olmasıdır. Bu manada fiyatı diğer kablosuz kulaklıklara göre çok uygundur denebilir. Nitekim fiyat uygun olunca hali ile zamanla söz konusu kulaklıkta sorunlar oluşabiliyor. Bu sorunların en büyük nedenleri;

 • Kulaklıkların uzun süreli kullanılması
 • Tek kulaklık kullanılırken diğer kulaklığın yuvasında bulundurarak kullanılmaması.
 • Düzenli şekilde şarj edilmemesi.
 • Suya ve Tere dayanıklı olmamasından dolayı
 • Kullanım ömürlerinin çevresel faktörlerle kısıtlanması

Olarak temel ve basit nedenler sayılabilir. Yukarıda sayılan faktörler kulaklıkta başta Eşleştirme Sorunu ortaya çıkarmaktadır. Bilakis i12 TWS kulaklık satın alan birey eşleştirme tekniklerini bilmemesi de temel problemlerden sayılabilir.

İşte sizler için hazırlamış olduğumuz eşleştirme sorunu çözümleri..

1.Çözüm Yolu

İ12 TWS kulaklık için sizlere sunmuş olduğumuz 1. Çözüm yolu için aşağıda belirtilen adımları eksiksiz yerine getirmeniz gerekmektedir;

 1. Öncelikle kulaklıkları yuvasına diğer bir ifade ile kutusuna koyun.
 2. Ardından kulaklıkları tekrar kutusundan çıkarın ve sol kulaklığın dokunmatiğine basılı tutun. Bu sayede sol kulaklık bir defa kapanacaktır. Ve hemen sonra yeniden açılıp kulaklıkta ‘Power On’ sesi gelecektir. Bu sesin ardından ‘Pairing’ sesi de gelecek.
 3. Sağ kulaklığın ışığı 2. Adımdan sonra sönecektir. Benzer şekilde sol kulaklığın da ışığı sönüp yanacaktır.

Dolayısıyla yukarıda belirtmiş olduğumuz adımların ardından kulaklık kontrolünü Sol Kulaklık devralmış olacaktır.

2.Çözüm Yolu

İ12 TWS eşleştirme problemi için ikinci çözüm yolu ise şu şekildedir.

İki kulaklığı ilk çözüm yolunda belirttiğimiz gibi yuvalarına yani kutularına tekrar koyup, inaktif olmalarını sağlayın. Sonra yine kutularından çıkararak iki kulaklığın dokunmatiğine aynı anda basılı tutun. Ta ki ‘Left Channel ‘ ve ‘Right Channel’ sesini kulaklillardan duyana kadar basılı tutun.
Bu sayede kulaklıklar yeniden aktif edilir ve eşleştirme sorunu ortadan kalkar.

Daha fazla sorunun çözümü için aşağıda yorumlardan bizlere herhangi bir sorun yazmanız yeterlidir. Bizler sizler için deneyip içerik haline getirerek sizlere ulaştırıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

basla
bitir
Başa dön tuşu