Neden | Nasil | Nedir

Kaleci Gianluigi Buffon Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler

Kaleci Gianluigi Buffon Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler

Kaleci Gianluigi Buffon Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler

Dünyanın en ünlü kalecilerinden biri olan Gianluigi Buffon, tanınmış bir ünlüdür. İtalya’nın gelmiş geçmiş en iyi kalecilerinden biri olarak kabul edilse de onun hakkında bilmediğiniz birkaç şey var. Ailesinden başlayalım. Maria Stella adında bir disk atıcı ve Adriano adında bir haltercinin oğludur. Bıyıklarıyla alay eden eski bir model olan Ilaria D’Amico ile evlidir.

Buffon, kariyeri boyunca futbolda neredeyse her şeyi kazandı. Coppa Italia ve UEFA Kupası’nı kazanan iki dünya rekoru var. Ayrıca, 2015 yılına kadar üç yıl boyunca başkanlığını yürüttüğü kulübün CUIT kulübünün başkanlığını da yaptı.

Buffon’un ilk büyük çıkışı 2003 yılında Juventus ile 2013 yılına kadar sözleşme imzaladığı zaman geldi. Takımı o sezon iyi performans göstermese de Buffon takımda kaldı. Ertesi yıl, Buffon bir Çek model olan Alena Seredova ile evlendi. Ancak Cali ile olan evliliği boşanmayla sonuçlandı. Üç yıl birlikte olduktan sonra, İtalyan spor uzmanı Ilaria D’Amico ile romantik bir bağ kurdu. Bir yıllık flörtün ardından nişanlandılar.

Buffon kariyerine başlangıçta orta saha oyuncusu olarak başlasa da, kaleciliğe olan tutkusu henüz on yaşındayken keşfedildi. Kamerunlu bir kaleci olan Thomas N’Kono, Buffon’un idolüydü ve onu kaleci olmaya teşvik etti. Buffon, ilk oğluna N’Kono’nun adını bile verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

basla
bitir
Başa dön tuşu