LGS

LGS 8. Sınıf  Çalışma Kitabı Sayısal Cevap Anahtarı

Liselere Geçiş Sınavı 8. Sınıf Çalışma Kitabı Sayısal Oturum Cevap Anahtarı Yazımızın devamında bulunmaktadır..

LGS 8. Sınıf  Çalışma Kitabı Sayısal Cevap Anahtarı Liselere Geçiş sınavı gün geçtikçe yaklaşıyor. 8. Sınıf öğrencilerinin gireceği bu sınav, iyi bir lise kazanmak için oldukça önemlidir. Bunun içinde ehemmiyet ve düzenli bir şekilde çalışmalarına devam eden öğrenciler milli eğitim Bakanlığı’nın çalışma sorularını da sıklıkla çözmektedir. Bu anlamda LGS 8. Sınıf çalışma kitabı sayısal cevap anahtarı sorgusu da gün geçtikçe artıyor.

Bizler de Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Verilerinden elde ettiğimiz LGS çalışma kitabı sayısal cevap anahtarını sizlerle paylaşıyoruz. Bu cevap anahtarı LGS Sınavının ikinci oturumunda bulunan Matematik ve Fen Bilimleri cevaplarını kapsamaktadır. Cevap anahtarına bakıp hangi sorulardan yanlış yaptığınızı görebilir çalışma sıklığını da buna göre düzenleyebilirsiniz. İşte LGS 8. Sınıf Sayısal Çalışma Kitabı Cevap Anahtarı LGS 8. Sınıf Sayısal Çalışma Kitabı Cevap Anahtarı, Cevapları..

LGS 8. SINIF DENEME SİNAVLARI PDF

LGS Sayısal Kaç Soru?

Liselere Geçiş sınavında Sayısal alanda toplamda 40 soru sorulmaktadır. Benzer şekilde bu 40 soru içerisinde hem Matematik hem de Fen bilimleri dersine ait sorular bulunuyor. Soru Dağılımı da şu şekilde;

  • Matematik; 20 soru
  • Fen Bilimleri; 20 soru

LGS Sayısal Nasıl Çalışılmalı?

Liselere Geçiş Sınavı olan LGS, öğrencilerin hayal ettikleri liselere gitmeleri için oldukça önemli ve kilit noktada bulunan bir sınavdır. Telafisi olmayan bu sınav, bir sıralama sınavı olarak karşımıza çıkıyor. Bu anlamda LGS sayısal iyi bir sıralama elde etmek isteyen öğrenciler için vazgeçilmez bir oturum olarak karşımıza çıkıyor. İyi bir puan ve sıralama elde etmek isteyen adaylar, mutlaka LGS Sayısal ( LGS 2. Oturum) sınavında soruların büyük çoğunluğunu doğru yapmaları gerekir. Peki LGS Sayısal başarılı olmak için adaylar nasıl çalışmalı?

  • Öncelikle Sayısal derslerin zorluğu gibi bir şartlandırma içerisinde olunmamalı. Ben yaparım şeklinde kendine inanarak konulara başlanmalı.
  • Adayın kendine güveni olmalı.
  • Fen Bilimlerine görsel ağırlıklı Çalışılmalı
  • Matematik dersine de temeli sağlamlaştırmalı; bunun için de ilk konuların çok iyi oturması gerekir.
  • En önemlisi de sürekli test çözülmelidir. Bunun yanında haftalık branş bazlı deneme de çözülmelidir.

LGS Sayısal Çalışma Kitabı Cevap Anahtarı

  1. Sınıf öğrencilerinin Liselere Geçiş Sınavı için önem arz eden MEB Çalışma kitabı sayisal oturum cevaplarını sizler için derledik. İşte LGS Çalışma Kitabı Sayısal cevap anahtarı;

Matematik

1.D 2.A 3.C 4.D 5.A 6.B 7.C 8.A 9.C

  1. B 11. C 12. B 13. D 14. B 15. D 16. B 17. C 18. B 19. A 20. D

Fen Bilimleri

1.D 2.C 3.A 4.C 5.C 6.D 7.D 8.B 9.C

  1. A 11. B 12. A 13. D 14. C 15. C 16. B 17. B 18. D 19. A 20. B

İlgili Cevap anahtarı görseli de aşağıda yer almaktadır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

basla
bitir
Başa dön tuşu