Neden | Nasil | Nedir

Yenidoğan Fotoğrafçılığı Nedir?

Yenidoğan Fotoğrafçılığı Nedir?

Yenidoğan fotoğrafçılığı, bebeğinizin hayatının ilk anlarını yakalayan özel bir oturumdur. Bu seans sırasında fotoğrafçı birkaç fotoğraf çeker ve mükemmel yenidoğan fotoğrafını çekmek için özel aydınlatma kullanır. Birçok ebeveyn için, doğdukları andan itibaren çocuklarının fotoğraflarına sahip olmak hayatlarında önemli bir kilometre taşıdır.

Yenidoğan Fotoğrafçılığının bazı faydaları nelerdir?

Bir ömür boyu sürecek değerli anları yakalamak da dahil olmak üzere yenidoğan fotoğrafçılığının birçok faydası vardır. İşte yenidoğan fotoğrafçılığı yapmanın başlıca nedenlerinden beşi:

1. Yeni bir aile üyesinin ilk adımlarını yakalamak: Yenidoğan fotoğrafçılığı, yeni aile üyenizin ilk adımlarını yakalamak için harika bir fırsattır. Etrafta dolaşmalarını ve yeni dünyalarını keşfetmelerini izlemek, katılan herkes için değerli bir anı olacağından emin olabilirsiniz.

2. Unutulmaz kilometre taşı anlarını yakalamak: Bebeğiniz büyüdükçe ve geliştikçe, yakalamak istediğiniz bazı şaşırtıcı kilometre taşları olacaktır. Yenidoğan fotoğrafçılığı tam da bunu yapmanıza yardımcı olabilir! İlk gülümsemelerinden ilk adımlarına kadar, yenidoğan fotoğrafçılığı bebeğinizin hayatındaki tüm harika anları belgelemek için mükemmel bir yoldur.

3. Bebeğinizin değişen özelliklerini kaydetme: Bebeğiniz değişmeye ve gelişmeye başladığında, özellikleri daha belirgin hale gelmeye başlayacaktır. Yenidoğan fotoğrafçılığındaki bu değişiklikleri yakalayarak, küçük çocuğunuzun gelişiminin güzel bir fiziksel kaydına sahip olacaksınız.

4. Bebek öldükten çok sonra anılarınızı canlı tutmak: Yenidoğan fotoğrafçılığı, doğumdan çok sonra arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşılabilecek inanılmaz derecede özel bir deneyimdir.

Yenidoğan Seansı için en uygun zaman nedir?

Yeni doğmuş bir fotoğraf çekimi için en uygun zaman doğumdan hemen sonradır! Ebeveynler genellikle çok mutludur ve bebek o kadar sevimli ki harika fotoğraflar çekmemek zor.

Fotoğraf oturumlarının türleri

Yenidoğan fotoğrafçılığı söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı tür vardır: aile oturumları, solo oturumlar ve grup oturumları. Her oturum türünün, annelik fotoğraflarınızı daha da özel hale getirebilecek kendine özgü avantajları vardır.

Aile oturumları, yeni bebeğinizin gelişini çevrenizdeki tüm ailenizle belgelemek için mükemmeldir. Bu tür bir oturum, fotoğraflarda birlikte olmak isteyen birkaç kardeşiniz veya yakın aile üyeniz varsa mükemmeldir. Yalnız seanslar, yeni bebeğinizi çekimlerde başka hiç kimse olmadan kendi başlarına belgelemek için harikadır. Yeni bebeğinizle samimi bir anı yakalamak istiyorsanız, bu tür bir seans mükemmeldir.

Grup seansları aynı anda birden fazla yenidoğanın fotoğrafını çekmek için mükemmeldir. Bu tür bir oturum, büyük bir aileniz varsa veya yeni bebekleriniz için eğlenceli fotoğraf çerçeveleri oluşturmak istiyorsanız harikadır. Ne tür bir yenidoğan fotoğraf oturumu seçerseniz seçin, bebeğinizin fotoğraf çekimi sırasında rahat ve rahat olabilmesi için çok sayıda çocuk bezi, mendil ve emzik getirdiğinizden emin olun!

Şeyler ne zaman bir oturum rezervasyon düşünün

-Kaç fotoğraf çekilecek?
-Ne tür bir seans alacağım?
-Seans nerede yapılacak?
-Seans saat kaçta başlayıp bitecek?
-Seans fiyatına neler dahildir?

Yeni doğmuş bir fotoğraf çekimi için rezervasyon yaparken, ne tür bir seans aldığınızı düşünmek isteyeceksiniz. Yenidoğan fotoğrafçılığı ile yapabileceğiniz üç tür oturum vardır: yenidoğan portre oturumu, yenidoğan bebek çekimi ve aile yenidoğan çekimi. Bunların her birinin, kararınızı vermeden önce göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz farklı yararları ve özellikleri vardır.
Yeni doğmuş bir portre oturumu, bebeğinizin kişiliğini ve benzersiz karakterini yakalayan bireysel fotoğraflarını çekmek için mükemmeldir. Bu tür oturumlar genellikle diğer oturum türlerine göre daha uzun sürer ve genellikle yaklaşık 10-15 fotoğraf içerir. Yeni doğmuş bir bebek çekimi, poz verme konusunda endişelenmenize veya mükemmel görünmesini sağlamaya çalışmanıza gerek kalmadan yeni gelişlerinin düzenlenmemiş fotoğraflarını çekmek isteyen aileler için mükemmeldir. Bu tür bir oturum genellikle yaklaşık 30 dakika sürer ve yaklaşık 5-10 fotoğraf içerir. Aile yenidoğan çekimleri, tüm üyelerinin fotoğraflarını bir kerede bir araya getirmek isteyen aileler için mükemmeldir – anne, baba, büyükanne ve büyükbabalardan

Seansım ne kadara mal olacak?

200 dolardan daha düşük bir fiyata yeni doğmuş bir fotoğraf çekimi arıyorsanız, kardeş blogumuz the Savvy Mama’ya göz atmanızı öneririz. Seansları genellikle 175-200 dolar. Daha lüks bir deneyim arıyorsanız, kardeş blogumuz Simply Baby’yi deneyin. Genellikle yeni doğmuş bir fotoğraf çekimi için yaklaşık 300 dolar alırlar.

Seanstan önce hazırlanmak

Yenidoğan fotoğraf oturumunuza hazırlanmanın en iyi yolu rahatlamak ve eğlenmektir. Oturumdan önce rahat olduğunuzdan ve ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olun. Getirilecek bazı şeyler arasında değişen bir ped, emzik ve anne sütü veya formül şişeleri bulunur. Emziriyorsanız, bir miktar Lansinoh meme başı kremi ve Formül örnekleri getirdiğinizden emin olun!

Akılda tutulması gereken bir diğer önemli şey, oturumunuz sırasında herhangi bir tetikleyiciden kaçınmaktır. Bebeğiniz için tetikleyici olabilecek bazı şeyler arasında ağlama, parlak ışıklar, yeni çevre, yüksek sesler ve sıkı kıyafetler bulunur. Bir şeyin bebeğiniz için tetikleyici olabileceğini düşünüyorsanız, oturumu buna göre ayarlayabilmemiz için lütfen önceden bize bildirin.

Bu ipuçlarının yenidoğan fotoğraf oturumunuzun sorunsuz geçmesine yardımcı olacağını umuyoruz!

Oturumunuzun Günü

Yenidoğan fotoğraf oturumunuzun günü çok önemli bir gündür. Rahat ve rahat hissetmek istiyorsun. Bunun olmasını sağlamak için bazı ipuçları:

uzun kuyruklardan kaçınmak için erken gelin
herhangi bir alerjiniz veya hassasiyetiniz varsa bize bildirin
seansınız devam ederken rahatlamak için rahat bir şeyler getirin
bebeğinizin seans sırasında oynaması için küçük bir oyuncak veya battaniye getirin
seanstan önce sağlıklı bir kahvaltı yapın, böylece fotoğraf çekimi sırasında açlıktan ölmezsiniz
çekim boyunca bol su için, böylece susuz kalmazsınız
fotoğraf çekimi için rahat ve şık bir şeyler giyin

Seanstan sonra yenidoğanınıza bakmak

Yenidoğanın doğumundan haftalar sonra seans zamanı. Heyecan ve beklentiyle dolusun, aynı zamanda biraz da korkuyla. Yenidoğanın neye benzeyecek? Nasıl olacak o davranır? Mükemmel fotoğraf almak mümkün olacak mı?

Yenidoğan fotoğraf oturumunuzun sorunsuz geçmesine yardımcı olacak birkaç ipucu:

1. Hem sizin hem de yenidoğanınız için rahat olacak bir yer seçin. Eğer yapabilirsen, teslim ettiğin odada ateş etmeye çalış. Bu, yenidoğanınıza biraz aşinalık kazandırmanıza yardımcı olacak ve ikinizin de rahatlamasını kolaylaştıracaktır.

2. Sahne kullanmayı planlıyorsanız bol su, atıştırmalık ve bebek giyen kıyafetler getirin. Yeni gelişlerini fotoğraflarken her iki ebeveyni de beslemek ve dinlendirmek önemlidir!

3. Her zaman ara ver! Yeni doğmuş bebeğinizin ilk görüntülerini yakalamanın heyecanına kapılmak kolaydır, ancak arada bir kendinize bir mola vermeyi unutmayın. Yenidoğanlar telaşlı ve talepkar olabilir, bu yüzden dinlenmelerine izin verin

Resimlerimle ne yapmalıyım?

Yenidoğan fotoğrafçılığı yaparken, amacınız bir ailenin hayatındaki bu yeni aşamanın masumiyetini ve güzelliğini yakalamaktır. Ancak, tüm bu sevimli fotoğraflarla ne yapılacağını bilmek zor olabilir! Yeni doğan fotoğraflarınızı güzel hatıralara dönüştürmek için bazı ipuçları:

1. Fotoğraflarınızı sıralayarak ve konunuzun kişiliğini ve doğal güzelliğini en iyi tasvir edenleri seçerek başlayın.

2. Nesnelerinizin özelliklerini vurgulamaya ve görsel olarak çekici bir fotoğraf oluşturmaya yardımcı olmak için aydınlatma ve stil kullanın.

3. Fotoğraflarınızın görünümünü daha da geliştirmek için tamamlayıcı arka planlar ve sahne seçin.

4. Tüm fotoğraflarınızın kopyalarını kaydettiğinizden emin olun, böylece onları sonsuza dek saklayabilirsiniz!

Sonuç

Yenidoğan fotoğrafçılığı en popüler fotoğraf türlerinden biridir. Bir ömür boyu sürecek anları yakalamak da dahil olmak üzere bir yenidoğanın fotoğrafını çekmenin birçok faydası vardır. Yenidoğan fotoğrafçılığı çeşitli stillerde yapılabilir ve bunu yapmanın yanlış bir yolu yoktur. En önemli şey onunla eğlenmek ve bebeğin rahat olduğundan emin olmaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

basla
bitir
Başa dön tuşu